Jak wykleić album ze zdjęciami?

jak wykleić tradycyjny album ze zdjęciami

Jeśli właśnie stwierdziliście, ze najwyższy czas nadrobić zaległości w rodzinnym archiwum, kupiliście album na zdjęcia i macie już nawet wydrukowane zdjęcia, ale nie wiecie jak się za to wszystko zabrać, to dobrze trafiliście! Poprowadzimy Was, krok po kroku po tworzeniu pięknego rodzinnego albumu, którym będziecie chcieli się pochwalić na najbliższym spotkaniu rodzinnym :)

Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, który ułatwi Wam przygotowanie się do wyklejenia tradycyjnego albumu z pergaminem.


Zacznijmy od tego co będzie nam potrzebne:

KROK 1 - Przyklejenie na tyle zdjęcia przylepców lub narożników na kartach albumu

Najczęściej wystarczy przykleić po jednym przylepcu na każdym rogu fotografii. Przy większych formatach zdjęć można również dodać jeden na środku zdjęcia, aby płaszczyzna lepiej się trzymała strony albumu. Natomiast narożniki naklejamy na karty albumu w dowolnie wybranym miejscu - to rozwiązanie pozwala na swobodne przemieszczanie i wymienianie zdjęć. Decyzja na jakie rozwiązanie się zdecydować zależy od Was.

KROK 2 - Ułożenie kompozycji ze zdjęć i przyklejenie ich w zaplanowanych miejscach

Rozważ mieszanie formatów oraz kształtów zdjęć. Im ciekawiej tym lepiej! Na przykład bardzo korzystnie wygląda połączenie zdjęć prostokątnych z kwadratowymi (chociażby 10x15 cm z 10x10 cm).
Uwaga: Ważne jest, aby przy albumach z pergaminem nie przeciążyć kart albumu, poprzez naklejenie zbyt dużej liczby zdjęć na stronie lub naklejanie zdjęć dwustronnie. Nadmierne obciążenie albumu może również spowodować naderwanie okładki.

KROK 3 - Opisanie zdjęć 🖋

Dodaj: dokładne daty, miejsca wykonania fotografii oraz dodatkowe opisy. Z własnego doświadczenia radzimy nie omijać tego kroku, bo nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak szybko ulatują nam te wszystkie szczegóły! 🧠

KROK 4 (opcjonalnie) - Ozdobienie stron dodatkowymi pamiątkami

Mogą to być np. bilety lotnicze lub bilety wstępów do atrakcji turystycznych, itp. Dodatkowo możecie ozdobić swoje albumy specjalnymi naklejkami, które dla Was przygotowaliśmy. Będzie to wspaniała zabawa zwłaszcza dla dzieci, które chętnie wezmą udział w takiej aktywności.