🦠 COVID-19 INFO: Działamy bez zmian! Realizacja Państwa zamówień odbywa się w ciągu 1 dnia roboczego 📦

Standardowe formaty ramek fotograficznych

standardowe formaty zdjęć i ramek fotograficznych

Rozmiar Oznaczenie Zastosowanie

9x13 cm

3R lub B7

Wydruk zdjęć najmniejszego formatu tzw. "małych odbitek". Kiedyś dużo bardziej popularny, obecnie powoli odchodzi się od tego formatu. Ramki w małych formatach mogą być wykorzystane jako część większego kolażu.
10x15 cm 4R lub A6 Tzw. "pocztówka" lub "zdjęcie pocztówkowe". Najpopularniejszy format odbitek. Rewelacyjnie nadaje się na zdjęcia do albumów. Ramki w tym formacie najlepiej prezentować się będą postawione na biurku lub półce.
13x18 cm 5R lub B6
Format 13x18 cm pozwala na wyższą jakość wydruku. Ramki w tym formacie najlepiej prezentować się będą postawione na biurku lub półce. Istnieją również albumy kieszeniowe na zdjęcia w formacie 13x18 cm.
15x21 cm 6R lub A5
Ten format idealnie nadaje się na zdjęcie portretowe. Większy format pozwala na lepszą jakość wydruku. Istnieją również albumy kieszeniowe na zdjęcia w formacie 15x21 cm.
15x23 cm
18x24 cm B5
W formacie 18x24 cm drukowane są czasopisma, oraz małe plakaty.
20x30 cm A4 Ramki A4 najczęściej są wybierane do oprawy dyplomów, certyfikatów lub rysunków naszych pociech. Taki format świetnie się sprawdzi w gabinecie, do ekspozycji naszych osiągnięć zawodowych. 
30x40 cm Pierwszy rozmiar wydruku tzw. "wielkoformatowego". Najczęściej używany do druku zdjęć wykonanych profesjonalną lub półprofesjonalną lustrzanką. Taki format rewelacyjnie nada się na zdjęcia rodzinne lub prace artystyczne, które powiesimy na ścianie. Bardzo elegancko też będzie wyglądać dodanie do takiej ramy passe-partout (paspartu).
30x45 cm A3 Tzw. "mała panorama" ze względu na wydłużony bok.

 

Jakość wydruku w dużej mierze zależy od aparatu jakim wykonamy zdjęcie. Z definicji, zdjęcia wykonane telefonem komórkowym mają niższą jakość i zalecane jest wykonanie z takiej fotografii mniejszej odbitki. Jednak nie jest to reguła. Najnowsze telefony posiadają bardzo wydajne aparaty, które jakością mogą zaskoczyć niejedną osobę.